Отговори на тема  [ 273 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28  Следваща
 Информатика 
Автор Съобщение
Аватар

Мнение Re: Информатика
Така аз имам друг въпрос :) вече излезе програмата за втория семестър и ми пише срещу даден предмет 1пг 1 сед и 2пг 2сед. 1пг и 2пг ми е ясно ама 1/2 сед какво ще е . Четна/нечетна ли?
Благодаря предварително. :)

16 Фев 2011, 14:15
Профил
Аватар

Искам да питам с информатика във Винса може ли да се работи после Web design ,тъй като не е споменат в описанието на спецалността и като цяло доволни ли сте .Като план на обучение ми харесва , но ниският бал , с който се приема ме навежда на други мисли...

26 Фев 2011, 01:17
Профил
V.I.P. member
Аватар

Някой може да е завършил Маркетинг и пак да се насочи на работа- Web design, а някой друг, който е учил Информатика да не може да го направи. Всичко зависи от човека, колко той ще иска да се научи, колко той ще иска да вземе от преподавателя. В университета не е като в училище- научи това, научи това, тук ТИ решаваш колко, как, кога да учиш.

Моето лично мнение е, ако насочеността ти е към Web design (добър избор), то погледни специалност Бизнес информационни системи.

26 Фев 2011, 12:42
Профил WWW
Аватар

Гергана Стоева написа:
Някой може да е завършил Маркетинг и пак да се насочи на работа- Web design, а някой друг, който е учил Информатика да не може да го направи. Всичко зависи от човека, колко той ще иска да се научи, колко той ще иска да вземе от преподавателя. В университета не е като в училище- научи това, научи това, тук ТИ решаваш колко, как, кога да учиш.

Моето лично мнение е, ако насочеността ти е към Web design (добър избор), то погледни специалност Бизнес информационни системи.

:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D
Голяма реклама на ВИНСА :D:D:D

Ако найстина си решил да се занимаваш с WEB дизайн
1во. не следвай в България ... (поне не тази специалност)
2ро. ВИНСА информатика (в това число БИС) ГОЛЯМА грешка ...
като поченем от даскали дето немогат си пуснат лаптопа (доцент и нагоре) до студенти който мислят, че LINUX е марка комп. и стигнем до израза къде е квадратчето на клавиатурата ([])
3то. не чакай да научиш нещо каквото и да било освен безмислени глупости ... (Проектиране на инф системи и прочие които дори даскла незнае кога ще ги използва ?!?!?! )
4то. Таксата у винса е 300лв за информатика ... (незнаино защо !?!?) по-добре с тези пари вари са напии някъде ... поне ще знаеш че си ги дал за нещо качествено :Д:Д:Д:Д
5то ... навсякъде в българия даскалите не им дреме за студентите и им е през **** ко можеш важното е да не ги ядосваш щото са ГОЛУЕЕМУУ ( както казва бекама :Д:Д:Д)

Както ида е ... а и в българия почти невъзможно си намериш работа само като дизайнер ... щото българина си е българин ... под дизайнер разбира (HTML,JS,CSS,Photoshop,3dMax,Corel Draw,AjAx и тн тн ...) ...

Ако ти трябват още причини за да не следваш във ВИНС-а пиши !
И не прави тази грешка.

03 Мар 2011, 01:08
Профил WWW
Аватар

Като цяло съм си избрала тази специалност във ВИНС-а и компютърни системи и технологии във Техническия Варна, пък където ме приемат.Мисля си ,че има повече перспектива да си намериш след време работа с тях , отколкото икономика,понеже вече има голямо пренасищане от икономисти и финансисти. Знам ,че не ги водят за най-елитните университети като УНСС ,Техническии София или Софийски ,обаче на мен ми харесват , поне няма да уча 2 години физика , полу/проводници и др излишни предмети .Тук поне ми харесва програмата . Където и да съм ,знам че зависи от мен колко ще науча и няма да ми го наливат с фуния ,ама поне имам желанието да го уча.За БИС съм настроена по негативно , защото после няма да си толкова добър копютърен специалист (не че като учиш информатика ти е гарантирано, че ще бъдеш), а учиш от няколко неща по малко .А за нивото на БГ университетите ,повечето не са на ниво ,ама ако разсъждаваме така трябва всички да се изнесем от България... :S

06 Мар 2011, 23:18
Профил
Аватар

rosibosi написа:
Като цяло съм си избрала тази специалност във ВИНС-а и компютърни системи и технологии във Техническия Варна, пък където ме приемат.Мисля си ,че има повече перспектива да си намериш след време работа с тях , отколкото икономика,понеже вече има голямо пренасищане от икономисти и финансисти. Знам ,че не ги водят за най-елитните университети като УНСС ,Техническии София или Софийски ,обаче на мен ми харесват , поне няма да уча 2 години физика , полу/проводници и др излишни предмети .Тук поне ми харесва програмата . Където и да съм ,знам че зависи от мен колко ще науча и няма да ми го наливат с фуния ,ама поне имам желанието да го уча.За БИС съм настроена по негативно , защото после няма да си толкова добър копютърен специалист (не че като учиш информатика ти е гарантирано, че ще бъдеш), а учиш от няколко неща по малко .А за нивото на БГ университетите ,повечето не са на ниво ,ама ако разсъждаваме така трябва всички да се изнесем от България... :S

В ТУ КСТ учат физика.
Пък във ВИНСА учим икономика 2 години ... (за спец инф. говоря)
Нз какво ти е харесало от програмата ама от личен опит ти казвам програмта е голяма боза( да не казвам нещо по-неприлично... )
Относно желанието ти да го учиш... само със желание не става...
Казвал съм го и преди ... трябва да направят информатиката да се влзиа с изпит по информатика не по Бг и икономика :Д:Д:Д:Д което е подигравка ... (както и да е ).
Относно това, че учиш от няколко неща по-малко ... как да ти кажа вече 3 години ни повтарят едно и също ... и 99,99% от студентите немогат да го разберат ... (говоря за най-елементарните неща ( масиви, цикли) то общо зето 3 години само за масиви и цикли учим и все още ако попиташ произволен студент от 3ти курс информатика какво е това шанса да ти отговори е много много много малък... ) да не говоря за обекти, структури и тн ...

Относно нивото на университетите в бг ... то няма ниво :Д:Д
ако имаше скала всичките щаха да са под 0 ... заедно със учелищата където "бъдещето" на българия са чуди в коя дупка да си навре химикала само и само да не научи нещо ново ...

А и защо да не бягаме от БГ ... Какво остана в БГ ? ?? цигани , корупция, политици, ... пропаднали ученици които ги вълнува повече къде ще са напият или с кво да са дрогират ? ?

Няма значение , явну си решила :Д
Късмет с приемането.

07 Мар 2011, 04:08
Профил WWW
V.I.P. member
Аватар

rosibosi написа:
.Мисля си ,че има повече перспектива да си намериш след време работа с тях , отколкото икономика,понеже вече има голямо пренасищане от икономисти и финансисти.

Такова нещо НЯМА! Има пренасищане на хора с дипломи по икономика но не и на икономисти. И ще уточня, тези които са наистина добри кадри ще успеят - виж примерно админите на форума, те са завършили открили са си фирми и работят. Другите пък отиват в чужбина и така. Място за добри кадри ВИНАГИ ще има. Друг е въпроса, че за да си такъв едно че трябва да знаеш, но другото е, че трябва и да се докажеш.
Мен ми беше супер смешно, като каза, че не си искала да учиш физика. Интересно ми е, шефа като ти даде да напишеш един бизнес план, дали ще му кажеш "добре ама изчислителната част си я прави сам, защото не ми харесва математика" :lol: Да не говорим, че тези програми са писани от по-умни от нас хорица, и тази физика явно има някаква причина за да бъде сложена. :roll:

Мисълта ми е, че трябва да РЕШИШ какво искаш ти. Защото от сега ще ти кажа, като учиш две неща по-малко, в края няма да си добра в нищо. Така че реши с какво ще се занимаваш с ИФОРМАТИКА или ИКОНОМИКА.

Или пък това "абе ще кандидатствам на 20 места пък, където ме приемат"
СУПЕР СМЕШНО! Първо харчиш паричките на мама и тате (сигурно не знаеш, но си е доста трудно да ги изкараш) и второ както ти казах по-горе "като учиш две неща по-малко, в края няма да си добра в нищо." Същата логика.
Постави си една цел и се съсредоточи в/у нея. Аз примерно знаех, че искам да си продължа да се занимавам с финанси в ИУ, затова учих само за ИУ, кандидатсвах само в ИУ и на листа ми за прием писах точно 1 специалност. И представи си влязох, защо ли? :roll:

Нека да обобщя с това критично мнение, не искам да те обидя!
Искам да те накарам да се замислиш. Винаги съм казвал на приятелите си, когато си на кръстопът си задай ТРИТЕ ВЪПРОСА (не случайно го пиша с големи букви)
Кой съм?
Откъде идвам?
И накъде отивам?...

П.П. И ако влизаш за да учиш уеб дизайн, за това изобщо не ти трябва университет, аз го работих 2 години за една фирма в US(a бях в Б-я), и мога да ти кажа това НЕ Е ПРОФЕСИЯ и начин за препитание. Същото като строителството е, има пиков момент (на месец съм взимал по 2-3K $, но е имало моменти, когато наистина ти трябват пари, когато изобщо е нямало работа) и има и големи спадове.
О да само да добавя аз почнах с дизайна, от един сайт (photoshop-bg.com). И к'вото и да ми казват "вишистите - информатици" които през живота си не са направили един платен проект, аз без диплома мога да заявя, че съм 10пъти над тяхното ниво.

Стотиците думи до сега се обобщават в изречението "РЕШИ К'во ИСКАШ" :roll:

сърдечно
иван
;)

07 Мар 2011, 10:42
Профил
Аватар

Браво Иване много добре се изказа! ;) ;)

08 Мар 2011, 00:23
Профил
Информатик
Аватар

Преди всичко е важно човек да има желание. В Университета ти дават насоки и ти сам избираш какво ти харесва и с какво ти се занимава. Когато си добър специалист винаги ще имаш работа. WEB дизайн, програмиране, системен администратор или каквото и да е... При нашата професия цял живот трябва да учиш, защото всичко се обновява бързо, но ако си добър специалист винаги ще имаш работа, защото компютърните системи все повече навлизат в живота ни... Аз съм 3 курс информатика, имам забележки към учебния план, но не мисля, че е чак толкова зле. Както казах и по-горе желание имаш ли и малко късмет винаги ще успееш :)

08 Мар 2011, 20:06
Профил WWW
Аватар

Pepsi написа:
Аз съм 3 курс информатика, имам забележки към учебния план, но не мисля, че е чак толкова зле. Както казах и по-горе желание имаш ли и малко късмет винаги ще успееш :)

Опаа :Д Busted щом нямаш забележки към "учебния план" ... значи не си мн в час :Д:Д (не се заяждам просто констатирам факта )

Както и да е :Д

Отностно това че даскалите не са за да ни учат ами да ни подтикват ... глупости :Д:Д
Точно затова са ! Иначе за кво даваме по 300 лв ?? Но както в цялата ни държава ... неможе да се иска от студентите да научат нещо от някой пенсионер ... който си няма и на идея какво подяволите преподава .. !?!?!

Пример : професор по ИКОНОМИКА преподава ИНФОРМАТИКА !!! Какво по дяволите ?!?!?!!??! още малко да вкарат чистачките да ни водят информатиката /?? можеби ще му разбират повече ...

Както и да е да не засягам идиотизма на 60% от даскалите ... и дасклалките де ... се пак за де без пенсионерки като кънчева и прочие (пак не обиждам ... просто според мен а и не само ( като гледам развитите страни - преподавателите са дозакали се в областта специалисти, постигнали мн повече от това ди си пуснат лаптопа :Д:Д: което е трудно за част от преподавателите (за лаптоп говоря камоли да постигнат нещо в сверата на инф. технологии))

Друго : отностно свободно избираемите ?? зашо им викат свободно избираеми като пак те ни ги избират "Д:Д:Д абсурд !!!

Друг абсурд -> половината даскали гледат да са заибат за някоя глупост и късат голяма част от студентите (90% си го заслужават де ... ама другите 10% ??? )
а другата половина даскало пък пусакт именно тези 90% само и само за да има студенти :Д:Д::Д
И после как няма да учим 3 години какво е това животно for и има ли почва у нас !?!?

Абсурд !!!!
Абсурд е също, че студент 3 ти курс информатика незнае ключови неща за програмирането, за компютрите, за алгоритмите и прочие и прочие ...

Друг абсурд първо учим програмиране и в последствие учим семантика -> (за тези който незнят всеки език си има семантика и синтаксис и в развитите страни(африка :Д:Д:Д:Д ) учат първо семантиката и после синтаксиса АМА във винса няма такова нещо :Д:Д:Д семантиката (която е напълно пък безмислена освен ако няма да правим нещо уникално голямо (което се съмнявам дори даскала да може да не говоря за студентите ... ) се учи след 3 години синтаксис !!!!!

има и много други абсурди :Д:Д но нека да оставим "ИНФОРМАТИЦИТЕ" :Д:Д:Д:Д:Д:Д:Д:Д да се заблуждават, че когато земат диплома от винса спец информатика ще бъдат Ибасиму яките програмисти :Д:Д:Д:Д и ще напишат следващия FaceBook :Д

10 Мар 2011, 03:18
Профил WWW
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 273 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28  Следваща